Konečně zima!

Zima jak se patří. A to nejen teplotně, ale i sněhovou nadílkou. Má to však jeden háček, ty teploty klesají tak nízko, že mě to s malym někdy ani nepouští ven. Když už se ale najde nějaký ten odvážlivec, který by toho našeho malýho vzteklouna snad i chtěl hlídat, okamžitě mu ho předáváme, balíme saky paky a rychle odjíždíme (dřív než si to daná osoba stačí rozmyslet a dřív než malej začne brečet). Ani mráz nás nezastaví! Ve středu jsem tak lyžovala ve skvostných -13°C, ale člověk je rád, že konečně někam vyrazil, takže tu zimu ani nepociťuje. No dobře, u mě to bylo spíš díky vyhřejvanym ponožkám, které jsem vohulila na maximum a díky kterým jsem snad poprvé neměla z prstů na naze rampouchy.  Ponožky tak aspirují na cenu technologický zázrak roku v šuplíku Elišky. Ale zpátky k zimě..

Pokračovat ve čtení „Konečně zima!“

Podzim v Českém ráji

Minulé dva týdny jsem fotila jak zběsilá. Něco mi říkalo, že zima pomalu ale jistě klepe na dveře a to listí na těch stromech se drží z posledních sil. Bylo to tedy ten víkend nebo zase příští rok. Když to šlo, sbalila jsem foťák, malého, kočár a sebe a vyrazila zachytit poslední střípky podzimu v Českém ráji. Počasí bylo echt podzimní. Na jedné straně modré nebe, na druhé černé mraky. Chvilku pršelo, chvilku svítilo sluníčko. V některých místech bylo krásně sucho a kočárkem se dalo krásně přejet, v jiných místech by se do toho bláta hodil traktor. Nakonec vznikla směsice fotek z hradu Kost, z Hruboskalska, z Dolánek u Turnova a jako bonus už pak byly Prachovské skály. Tam byl překvapivě poprašek sněhu, takže ty moje podzimní fotky nakonec ještě dostaly i zimní nádech.

Pokračovat ve čtení „Podzim v Českém ráji“

Do Českého ráje

Když už jsem tohle léto věděla, že zrovna cestovatelské rekordy trhat nebudu, hned se mi rozsvítil červený maják v hlavě. Tohle totiž byla jedinečná příležitost doplnit svoji sbírku fotek z Českého ráje. Nebo spíš přesněji nějakou tu sbírku vůbec začít. Do Českého ráje to mám opravdu kousek, proto právě většina našich večerních a víkendových procházek směřuje právě sem. Jenže foťák často nechávám doma. Teď jsem si tedy řekla, že těch pár chudáků v archivu, především z Hruboskalska, doplním i o další skály – o Prachovské skály a Drábské světničky.  Dnes tedy velice stručně o dvou mini výletech právě do těchto míst.

Pokračovat ve čtení „Do Českého ráje“