Studium ve Švédsku a splněná očekávání

Má poslední známka ze studia je konečně odtajněna a já můžu slavnostně potvrdit, že jsem studium opravdu úspěšně ukončila. Je tedy čas si vše zrekapitulovat a zhodnotit, zda studium ve Švédsku splnilo má očekávání. A protože si všechno pěkně zapisuju už od začátku studia, někdy před dvěma lety v první den školy jsem si i sepsala pár poznámek k očekávání. Práci tak budu mít ulehčenou a pěkně vám sem přihodím, jaká že jsem před dvěma lety měla a zda se opravdu naplnila.

Pokračovat ve čtení „Studium ve Švédsku a splněná očekávání“

Kam ve Stockholmu – Má nejoblíbenější místa

Studium ukončeno a já si troufám tvrdit, že další návštěva Stockholmu bude v nejbližší době až za rok, né-li ještě dýl. Možná právě proto jsem se městem procházela a nasávala atmosféru jako by to bylo naposled. Pokud se do Stockholmu v blízké době chystáte nebo naopak plánujete další destinaci k návštěvě, chtěla bych vás tímto článkem nalákat právě sem.  Sama nemám ráda tipy a rady alá top deset míst a nejkrásnější místa od autorů, kteří se v daném městě ocitli poprvé a vlastně to jsou i jediná místa, která navštívili. Stockholm nemám ani zdaleka prozkoumám tak jak bych chtěla, ale fakt, že pokaždé mířím do těch samých míst, značí, že mě nějakým způsobem uhranuly a opravdu stojí za to se sem vydat. Při mé příští návštěvě místo abych se vydala do míst, kde jsem ještě nebyla, zavelí konzerva Eliška a já se opět ocitnu v zahradách Djurgarenu a na nábřeží  a uličkách Gamlastanu jako minule. Mám odtud už asi tucet fotek, ale když ono je tu tak krásně. Mrkněte tedy na moje nejoblíbenější místa se mnou.

Pokračovat ve čtení „Kam ve Stockholmu – Má nejoblíbenější místa“

Čtyři země – Čtyři životy

Už bych větu začala slovem nedávno, ale pravdou je, že je to už celkem dávno, co se toto téma na internetu rozebíralo. A jak už to tak bývá, když víte, že to bude něco hoodně rozsáhlého na psaní, tak to neustále odkládáte a pak je půl roku fuč  a článek se ještě pořád samou záhadou sám nenapsal. Takže, prosím famfáry, dnes se tady budu snažit odpovědět na jednu z těch úplně nejčastějších otázek, kterou dostávám. 12 měsíců v Kanadě, 8 měsíců na Novém Zélandu, 9 měsíců v Anglii, 9 měsíců Švédsko … která země byla nejlepší? Kde by jsi nakonec chtěla zůstat? No… na to je a není jednoduchá odpověď! Pojďme se tedy podívat na jednotlivé aspekty života v těchto zemích.

Pokračovat ve čtení „Čtyři země – Čtyři životy“

Temný Stockholm

Před odjezdem do Švédska se mě každý ptal, zda se mi do té jejich potemnělé zimy vůbec chce. Mně tohle ale vůbec nedělalo starosti. Tak tam mají o dvě hodinky míň denního světla no, to zas tak hrozný nebude. Přeci jen nebudu někde za polárním kruhem, kde bych se sluníčka v zimě jen tak nedovolala. Ty výhrůžky o zimě ale nepřestávaly a z úst Švédů mě to začalo už trochu děsit 😀 To bylo furt jedno Winter is coming za druhým, což mi ale přišlo vtipný a ráda jsem to začala používat taky (jsem velký fanda Game of Thrones). Tak jak se mi to švédské temno líbilo?

untitled_141116_015 Pokračovat ve čtení „Temný Stockholm“

Severská pohodička ve Stockholmu

Je tomu přesně rok, co jsem zavítala do země masových kuliček, do země Ikei a skupiny ABBY. Je tomu rok, co jsem se vydala na sever do hlavní metropole Švédska, kde zima dokáže být nepředstavitelně potemnělá.  9 měsíců strávených v tomto městě a já stále nevím, zda bych si zde dokázala představit žít. Jedno však vím určitě, Stockholm měl osobitou atmosféru a panovala zde „severská pohodička“.

Stockholm Pokračovat ve čtení „Severská pohodička ve Stockholmu“