Čtyři země – Čtyři životy

Už bych větu začala slovem nedávno, ale pravdou je, že je to už celkem dávno, co se toto téma na internetu rozebíralo. A jak už to tak bývá, když víte, že to bude něco hoodně rozsáhlého na psaní, tak to neustále odkládáte a pak je půl roku fuč  a článek se ještě pořád samou záhadou sám nenapsal. Takže, prosím famfáry, dnes se tady budu snažit odpovědět na jednu z těch úplně nejčastějších otázek, kterou dostávám. 12 měsíců v Kanadě, 8 měsíců na Novém Zélandu, 9 měsíců v Anglii, 9 měsíců Švédsko … která země byla nejlepší? Kde by jsi nakonec chtěla zůstat? No… na to je a není jednoduchá odpověď! Pojďme se tedy podívat na jednotlivé aspekty života v těchto zemích.

Pokračovat ve čtení „Čtyři země – Čtyři životy“

Výlet do Cambridge

Kolej, univerzita, kolej, univerzita, kolej, univerzita… ale támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, dvě koleje vedle sebe. Tak takový je Cambridge ve zkratce.  Univerzitní městečko, které dýchá historií, studentským životem a velice příjemnou atmosférou se stalo hlavním cílem pro mé nedělní výletování. Od Cambridge jsem očekávala takový ten anglický standart. Cihlové domečky, barevné dveře, úzké uličky, sem tam nějaká katedrála nebo kostel, to vše společně s rušnými hospůdkami a kavárnami nahuštěno do malé centra.  Moje představa samozřejmě nebyla daleko od reality, přesně takhle vypadá podle mě každé druhé město v Anglii. I tak jsem ale byla Cambridge překvapena a naprosto mě okouzlil.

Pokračovat ve čtení „Výlet do Cambridge“

Cesta do Great Yarmouth

KONEČNĚ! Konečně jsem se vykopala na vlak, konečně vyšlo počasí (teplo moc nebylo ale aspoň pěkně svítilo), konečně jsem navštívila Great Yarmouth. Tím ale to všechno nadšení tak nějak končí. V skrytu duše jsem doufala, že to nebude tak zlé, jak fotky na googlu naznačují, že tady strávím pěknou hodinku na pláži a všude kolem bude krásná atmosféra jako tomu bylo v Cromeru (ten je trochu severněji a navštívila jsem ho na podzim). Žádný zázrak se nekonal, fotky nelhaly a já můžu oficiálně potvrdit, že tohle městečko je jedna velká ždímačka na peněženky, mistrem kýče a peklem pro všechny rodiče.

Pokračovat ve čtení „Cesta do Great Yarmouth“

Cestou do práce

Je neděle a já mám namířeno do práce. A tuhle neděli se mi i dokonce chce. Zas po nějaké té době mám z mé práce opět radost a strašně mě to baví. Mám před sebou poslední dva měsíce, kdy z větší části analyzuju nasbírané vzorky a výsledky. Konečně ty puzzle do sebe zapadají a s trochou štěstí možná budou dávat i smysl.  A nebo taky ne.

untitled_160314_013 Pokračovat ve čtení „Cestou do práce“

Update z Anglie a běžného života

Jsme už nějaký ten pátek v Anglii a místo toho tady píšu o Zélandu a jiných výletech. Ono se to má ale tak, že to teď přes zimu není žádný cestovatelský terno, ale spíš rutina. Ráno vstanu, jdu do práce, přijedu kolem šestý, udělám večeři, internetuju, skypuju, píšu a nakonec zalehnu. A tak to jede do kola už nějaký ten pátek. Jsou tu ale takové drobnosti, které mě poslední dobou těší nebo vytáčí a o ty se s vámi dneska podělím.

dvere
Pokračovat ve čtení „Update z Anglie a běžného života“

Londýn od Big Benu k Oxford Street

Tak tolik lidí v ulicích jsem ještě nezažila. Teda zažila, když jsme třeba odcházeli z koncertu nebo z ohňostrojů, ale za denního světla mimo nějaké oslavy, to fakt ne. A určitě to bude jedna z věcí, která mě bude odrazovat se znovu v Londýně vydat  od Westminsteru k Piccadilly Circus a chraň bůh k Oxford street. Jak tedy vypadal náš poslední den v Londýně, kdy byly v plánu hlavní památky jako Big Ben, Backinghamský palác a již zmíněné nakupovací zóny?London Pokračovat ve čtení „Londýn od Big Benu k Oxford Street“

Mrakodrapy Londýna

Miluju mrakodrapy. Ty jejich odstíny modré a šedé, odrazy v skleněných tabulích oken,  jejich linie tvořící siluetu města. Bez váhání bych vyrazila do městské džungle Honkongu nebo New Yorku, ale všechno postupně. Zatím jsem se musela spokojit s hrstkou mrakodrapů v Londýně, tak se pojďme podívat na pár z nich.

London Pokračovat ve čtení „Mrakodrapy Londýna“

Podél břehů Temže

Jako by se s tím Londýnem roztrhl pytel. Během posledních dvou týdnů jsou totiž fotky Londýna na jednom blogu za druhým, tak tedy prosím, strpte ještě pár článků ode mě 🙂

Naši sobotní procházku po Londýně bych spíš nazvala jako slušnou tůru. Začali jsme od našeho apartmánu podél místních doků k Tower Hill, přes Tower Bridge k Borough Market, Millenium Bridge, London Eye a zpátky přes druhý břeh okolo Covent Garden, St. Paul’s Cathedral a Fenchurch street. Aby toho nebylo málo, na některá místa jsme se ještě vrátili večer na noční focení a těch 22 kiláčků padlo jako prd.

London Pokračovat ve čtení „Podél břehů Temže“

Příjezd do Londýna

Když máte něco naplánované přesně na minutu, jak na potvoru se to zvrtne. My jsme takhle měli naplánovaný náš příjezd do Londýna, kdy jsme měli půl hodinky na přemístění z Liverpool Street k našemu bydlení. Tam na nás čekali s předáním klíčů. Bylo to naprosto jednoduchý, avšak ani jedna věc z toho nevyšla.

London Pokračovat ve čtení „Příjezd do Londýna“

Norwich, pobřeží řeky Wemsum a troška toho fotbalu

Ve městě mě to tak nějak vždycky táhne k vodě. Pro focení to skýtá mnoho námětů, ať už je to zrcadlení, krásné loďky nebo architektura přilehlých baráčků. To, co na tom mám ale nejradši, je ten klid.  Pobřeží řeky Wemsum, které ohraničuje část centra Norwiche, je určitě mojí nejoblíbenější částí města.  Pokud byste tedy čirou náhodou zamířili do těchto končin, naplánujte procházku mimo ruch profláknutých ulic kolem řeky.

Norwich Pokračovat ve čtení „Norwich, pobřeží řeky Wemsum a troška toho fotbalu“