Druhý den v Marseille

Pugety pivoněk ve stáncích v přístavišti, procházení se po střeše muzea, focení u nápisu Marseille, kde jsme strávili dobrou čtvrt hodinku, aby v záběru nikdo nepřekážel, čerstvá ryba z tržiště k obědu s naprosto perfektním šlofíkem po obědě, studený vítr, který možná až moc ochlazoval letní teploty, a pak už jen lodě, lodě a lodě… To všechno se mi vybaví z druhého dne, který byl na památky a nachozené kilometry opravdu intenzivní. S naprostým přehledem jsme ale zvládli projít vše naplánované, vrátit se na odpolední siestu zpět na ubytování a pak si ještě znovu užít večerní atmosféru města. Tak se na to pojďme postupně podívat…

Pokračovat ve čtení „Druhý den v Marseille“

První den v Marseille

Když se objevily na facebooku letenky do Marseille za 5 éček, bez váhání jsem volala mamce, že si pojedeme opálit ty naše bílé hokejky na francouzskou riviéru. Jako bonus k tomu bude mít celodenní hlídání a brzký budíček víkend nevíkend od Matyáška. No neber to. Tak jsme ty letenky vzaly (zpáteční byla o něco dražší, ale i tak jsme se vešli do 40 €). Pro Matyáška první let, pro mě konečně po roce pořádný výlet a pro mamku měsíc stresu před odletem, zda to letadlo s námi na stará kolena nespadne.

Pokračovat ve čtení „První den v Marseille“

Výstup na Mont Blanc

Matěj měl už nějakou dobu políčeno na Mont Blanc a tento rok to už vypadalo velice slibně. Našla se zkušená parta, forma taky byla, jen jeden malý detail to kazil. Mělo se jet v termínu mého porodu. Nakonec jsme se rozhodli, že této příležitosti využije, jen pokud porodím předčasně. Měl by tak možnost s námi strávit pár dnů ještě před odjezdem, mohl by mi i s něčím v začátcích pomoc a pak by odjel, když už bychom měli zajetý režim. Mně něco říkalo, že porodím rozhodně před termínem (to si ale asi myslí každá, protože ten pocit na prasknutí už máte od osmého měsíce), ostatní se Matějovi smáli, ať se s touto výpravou rozloučí, jako prvorodička budu rozhodně přenášet. No, pravdu jsem měla já. Tři týdny před termínem byl malej venku a Matěj mohl začít balit.

Pokračovat ve čtení „Výstup na Mont Blanc“