Drážďany v infračerveném spektru

Drážďany. Město, pod kterým si každý představí ledacos. Pro mé kamarádky je to hlavní destinace Primarku a tedy nakupování. Pro mě to vždy bylo město, které jsem jen míjela.  Pokaždé si říkala to známé: „Ale příště si sem tu odbočku už udělám!“ A ono prd, několik let. Když už jsem mířila do Berlína potřetí, konečně došlo i na tu naplánovanou odbočku. Dnes se tedy podíváme do centra tohoto krásného města a to netradičně skrze fotografie v infračerveném spektru.

Pokračovat ve čtení „Drážďany v infračerveném spektru“

Kolín nad Rýnem

Když člověk začne kombinovat letenky a hledá různá přestupní místa, většinou vám vylezou ty dosti nezajímavá. Na mě to s nejlepší cenou vyplivlo Kolín, ze kterého jsem bůh ví jak do stropu neskákala, ale proč bychom se do tohoto čtvrtého největšího města Německa nepodívali, že?  Žádná očekávání, deštivá předpověď, antibiotika v kabelce, všechno nasvědčovalo bleskovému průletu městem a rychlému návratu na letiště. Bleskový průlet to vskutku byl, ale rychlý návrat ani tak ne.

untitled_160105_069 Pokračovat ve čtení „Kolín nad Rýnem“

Den v Berlíně

Už to bude nějaký ten týden, co se chystám sepsat článek o našem výletu do Berlína a neustále to odkládám. Je tolik věcí, které vás při procházení si tohoto města doprovází, tolik myšlenek, vzpomínek, příběhů, smutku, štěstí i radosti, že prostě nevíte čím vůbec začít a jestli se vůbec do nějakého tématu pouštět. Vezmu to tedy po pořádku a to naším zmateným příjezdem, kde jsme bloudily kolem nádraží a já musela oprášit svých pár německých slovíček.

Berlin-IR_150801_205

(Fotografie budou netradičně infračervené, protože jsem s sebou neměla jiný foťák) Pokračovat ve čtení „Den v Berlíně“